Maraton dźwięku 11.04.2014r (godz. 23:00 – 5:00)

MARATON DŹWIĘKU – GONG PUDŻA

Gong to instrument archaiczny w postaci krążka ,wykonanego ze stopu kilku metali. Powstał ok.5500 lat temu. Wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród znanych instrumentów, które dostrajają nasz organizm do częstotliwości odpowiadających za zdrowie i harmonię na wszystkich poziomach.

Maraton dźwięku to sesja trwająca kilka godzin w nocy do świtu(może to być od 4 do 8 godz.). Jej zadanie polega głównie na doświadczaniu intensywności dźwięków oraz działania transowego. Trans występuje również w medytacji czy kąpieli dźwiękowej co działa korzystnie na mocne oczyszczenie i robienie miejsca dla nowego Ja, pełnego harmonii.

Gong Pudża jest głęboko uzdrawiającym rytuałem, muzyczną wyprawą, która działa w sposób inspirujący i tworzący. Wibracja generowana z gongu stymuluje odczuwanie spokoju, pomaga uwolnić napięcie i blokady nawet głęboko tkwiące w naszych komórkach. Dźwięk i przestrzeń zagęszczają się w tym rytuale i zatraca się poczucie czasu (to zjawisko odczuwalne jest przez uczestników również medytacji ,kąpieli w dźwiękach czy koncertu).Dźwięki gongu trafiają do nas nie tylko przez słuch ale też przez doznania akustycznych drgań w całym ciele. Strumień wibracji pozwala wziąć udział w transformujących i uzdrawiających procesach. Po Pudży czujemy się jak wolne lekkie istoty uwolnione od lęków. Zmienia się postrzeganie świata ,widzimy go przez pryzmat piękna i pogody ducha. Ze względu na wielogodzinną sesję dźwiękową rytuał ten prowadzi kilku terapeutów zmieniając się płynnie np. co 2 godz. Uczestnicy leżą w wygodnych pozycjach, przykryci .W razie potrzeby ,mogą opuścić salę ,jak i do niej wrócić.

Pierwotne dźwięki: oczyszczają organizm, zwiększają siły witalne, odprężają ,łagodzą stres, wspomagają procesy leczenia , budzą wiarę w siebie, rozbudzają intuicję, wyzwalają twórczą inspirację .

 

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

Projekt strony - Piotr Łysenko